Kursy

taniec brzucha kraków zajęcia dla kobiet hayfa

Zajęcia prowadzone są autorskim programem łączącym oryginalne arabskie podejście, dydaktykę tańca oraz wspierającą atmosferę

Hayfa zgłębiała sztukę tańca brzucha między innymi w Egipcie i Turcji, jest dyplomowanym instruktorem tańca oraz coachem i trenerem umiejętności miękkich stąd wyjątkowość zajęć jakie prowadzi oraz indywidualne podejście do uczestniczek kursu. Zapraszamy także na spotkania 1 na 1 taneczne oraz coachingowe. Pracujemy na sali oraz online.

Grupa początkująca

Czwartek, 17.30

Rozpoczęcie przygody z tańcem

3 miesiące regularnych zajęć

Wstęp do orientalnych technik tanecznych

Podstawy tańca brzucha

Choreografia podsumowująca nabyte umiejętności

Dyplom potwierdzający ukończenie kursu

Grupa średniozaawansowana

Czwartek, 18.30

Dla osób tańczących minimum 3 miesiące

Systematyzowanie wiedzy

Doskonalenie klasycznego tańca brzucha

Wprowadzenie w różne style taneczne

Mini prezentacje własne na koniec kursu (dla chętnych)

Rozwój taneczny

Grupa zaawansowana/pokazowa

Czwartek, 19.30

Dla osób tańczących minimum 6 miesięcy lub więcej, także znacznie więcej 🙂

Doskonalenie różnych stylów tanecznych

Zaawansowane układy

Improwizacja

Rekwizyty

Przygotowywanie własnych choreografii

Przygotowanie do profesjonalnych pokazów

Nie wiesz do której grupy pasujesz?

Napisz do nas i wspólnie wybierzemy odpowiednią grupę!

Sprawdź co piszą o kursach ich uczestniczki!

Opinie 

Zapraszamy też do zapoznania się z Regulaminem zajęć i Polityką prywatności. Działamy jako legalna firma, opłacamy podatki, ZAIKS i Stoart. Proponujemy przejrzyste zasady usług. 

Koszty, najbliższe kursy i zapisy - wejście "na próbę" za darmo 🙂

                 Kursy trwają 3 miesiące – aktualne zapisy dotyczą kursów na rok 2024 styczeń-luty-marzec.

Zajęcia co czwartek:

17.30 grupa początkująca,

18.30 grupa średniozaawansowana,

19.30 grupa zaawansowana.

Na ostatnich zajęciach nastąpi uroczyste rozdanie (lub rozesłanie;) dyplomów potwierdzających nabyte umiejętności!

Karnety:

– Karnet na dwie grupy po 3 miesiące (TURBO DANCE 2h tańca/jedna droga) w cenie 620zł.
– Karnet na drugą grupę, gdy z pierwszej korzystasz na Benefit to 310zł!
– Karnet na 3 miesiące 1 grupa w super cenie 310zł!
– Karnet na 1 miesiąc (=4 zajęcia) w cenie 125zł.
– Pojedyncze wejście 35zł.

Nie zwlekaj – zapisz się mailowo na studio@hayfa.pl na najbardziej kobiece zajęcia w Krakowie i zabłyśnij!

Nie jesteś pewna czy to dla Ciebie? Napisz maila i wejdź na zajęcia na próbę! Jeśli Ci się spodoba i zostajesz to ok – kupujesz karnet i tańczymy ale jeśli uznasz, że nie jest to forma ruchu dla Ciebie – za zajęcia „na próbę” nie zapłacisz! Chyba że uśmiechem i feedbackiem, który jest u Nas zawsze miło widziany 🙂

Napisz na studio@hayfa.pl i zarezerwuj miejsce dla siebie 🙂

 

Akceptujemy także Benefit/Multisport.

Warsztaty taneczne

 

Tematyka warsztatów nie pokrywa się z tematyką kursów – dlatego są one uzupełnieniem, rozszerzeniem i inspiracją dla osób regularnie chodzących na zajęcia. Niektóre nie wymagają wcześniejszej znajomości tańca i są świetną okazją do rozpoczęcia tej przygody.

Więcej informacji dotyczących planowanych warsztatów, wraz z koniecznym poziomem zaawansowania tanecznego prosimy szukać w Aktualnościach.

Taniec z woalem

Zwiewny i bajecznie kolorowy fragment lekkiego materiału, który nazywamy woalem tanecznym, subtelnie podkreśla ruchy i wprowadza do tańca orientalny nastrój tajemniczości.

Woal to symbol czystości i tajemnicy.

Dzisiejsze pokazy tańca orientalnego wzbogacane są często lotem woalu, w zależości od stylu tańca jest to rekwizyt wprowadzający tancerkę na scenę lub integralna część wykonywanego tańca.

Woal w tańcu może sprłniać różne funkcje, nie tylko rekwizytu tanecznego, o tych funkcjach oraz sposobach posługiwania się woalem dowiecie się właśnie na warsztatach z Hayfą.

Khaleegy

Khaleegy to nazwa tradycyjnego tańca pochodzącego z regionu arabskich krajów Zatoki Perskiej (tj. z krajów takich jak: Bahrajn, Arabia Saudyjska, Kuwejt, Oman, Katar i Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Jest to taniec delikatny i radosny, ruchy są wyważone i nieśmiałe, co jest związane z kobiecą kulturą krajów, z których taniec ten pochodzi. Khaleegy charakteryzuje się specjalnymi ruchami głowy oraz tańcem włosami, specyficzne są także ruchy ramion, rąk oraz drobne kroki.Taniec ten wykonywany do specjalnej muzyki w rytmie o tej samej nazwie – Khaleegy.

Tańczy się w innym niż taniec brzucha kostiumie, który stanowi szeroka od samej góry suknia, która płynnie układa się wraz z drobnymi, rytmicznymi ruchami. Jest ona bogato zdobiona i ma charakterystyczne rozszerzane rękawy – nazywa się ją Thobe.

Khaleegy można zobaczyć na przyjęciach weselnych i innych zgromadzeniach towarzyskich. Tańczy go zazwyczaj grupa kilku kobiet ustawionych w jednej linii i wymijających się w tańcu.

Ten piękny i niezwykle urokliwy taniec Hayfa zgłębiała u źródeł – ucząc się go podczas swoich podróży do Bahrajnu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Warsztaty tańca Khaleegy są otwarte dla wszystkich. Serdecznie zapraszamy zarówno panie tańczące taniec brzucha, jak i osoby bez przygotowania tanecznego.

Drum Solo

Drum Solo to określenie techniki tańca brzucha wykorzystywanej w różnych wersjach we wszystkich stylach raks sharki. Drum solo to master wśród rodzajów tańca brzucha.

Izolacja i koordynacja niezwykle dokładnych i dynamicznych ruchów – szczególnie bioder – to sedno tej techniki.

Taniec energiczny i radosny ale wymagający.

Dobre drum solo to wizytówka każdej tancerki i punkt kulminacyjny pokazów.

Na warsztatach poznamy zasady techniki, rytmy i ruchy oraz wpleciemy drum w różne style – uwzględniając ich specyfikę i odpowiednie ozdobniki.

Taniec Libański

Lebanese Show Dance czyli po arabsku Raks Sharqi Lubnani
.

Libańska odmiana tańca brzucha jest bardzo efektowną formą Belly Dance świetnie nadającą się na pokazy tańca. Należący do kabaretowej odmiany Tańca Brzucha, klasyfikuje się pomiędzy tureckim ekspresyjnym tańcem a powabnym egipskim.

Lebanese Oriental tańczony jest często w szpilkach (zachęcam do zabrania na warsztaty choć nie jest to konieczne). Podstawowe ruchy są bardzo podobne do basic belly dance style ale ich interpretacja, stylizacja i impresja są różne przez co efekt końcowy jest zupełnie inny.

To taniec lekki w odbiorze ale wyraźisty, kokieteryjny i zaczepny, zabawny i niezmiemsko sexowny. Zawsze bardzo dobrze odbierany przez każdą publiczność.

Warsztaty będą się składać z wstępu teoretycznego, zapoznania się ze specyfiką muzyki (komplet muzyki dla uczestniczek warsztatów). Część techniczna oraz nauka układu ramowego.

Warsztaty dla osób powyżej poziomu początkującego.